Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 01:19
 
"Bu ülke Cumhurbaşkanının çiftliği değil" demişti: Akit yazılarına son verdi
Akit yazarı Nurettin Veren, katıldığı bir programda "AK Parti ile 'FETÖ' el altından el mi sıkışıyor?" demiş ve "Bu ülke Cumhurbaşkanının çiftliği değil" ifadesini kullanmıştı. Veren, gazetesi Akit'te yazısının sansürlendiğini de açıklamıştı. Veren'in Yeni Akit'teki yazılarına son verildi.
SİYASET Haberi

Nurettin Veren geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada yapılan bazı üst düzey atamalar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan güvenin sarsıldığını söylemiş, "Bu tip yanlışlar halkımızın Erdoğan'ın Başkanlık sistemine olan güvenini, gittikçe sarsmaktadır" demişti.

 

Veren, "Bu ülke Cumhurbaşkanı'nın çiftliği değil. Biz direkten döndük. 15 Temmuz'u yaşadık. Ülkemiz az kalsın batacaktı. Bizim ikinci defa hata yapma lüksümüz yok" şeklindeki sert sözlerle Erdoğan'ı hedef almıştı.

 

Ayrılığın nedeni konusunda Odatv’ye konuşan Nurettin Veren, ekonomi denetimi için ABD’li McKinsey firması ile anlaşılmasını eleştiren bir yazı kaleme almasının ardından “Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati’nin kendini aradığı ve aralarında bir tartışma yaşandığı söyledi.

 

Veren, “FETÖ yüzünden 4 yıl hapis yattığını, yuvasının dağıldığını” söyleyince Bakan Yardımcısı Nebati’nin kendisine “Keşke FETÖ seni öldürseydi. 4 sene değil de 40 sene hapis yatsaydın” dediğini öne sürdü.

 

Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati ile telefonda yaşadığı tartışmayı yazdığını söyleyen Nurettin Veren, Akit’in bu yazıyı yayımlamaması konusunda Bu yazım gazeteyi rahatsız etti, ‘Güle güle’ bile demeden yazıyı sansürlediler, kestiler” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Bu, ülke, Cumhurbaşkanının, çiftliği, değil", demişti:, Akit, yazılarına, son, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı