Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 20:55
 
Bütün dünyada İnternet 48 saat içinde kesilebilir
İletişim Kurulu'nun açıklamasına göre alt yapı çalışmalarından dolayı tüm dünyada 48 saat içerisinde internet kesilebilir. Kaynak: İletişim Kurulu açıkladı: Tüm dünyada 48 saat içinde internet kesilebilir
TEKNOLOJİ ve SOSYAL MEDYA Haberi
Bütün dünyada İnternet 48 saat içinde kesilebilir

İletişim Düzenleme Kurumuʹna göre (CRA), yapılan işlem güvenli, kararlı ve esnek bir DNS sağlamak için önemli bir önlem.

 

Kurum tarafından yapılan açıklamada, ˮDaha da açıklığa kavuşturmak gerekirse, ağ operatörleri veya İnternet Servis Sağlayıcıları (ISPs) bu değişiklik için hazırlanmamışsa, bu durumdan bazı internet kullanıcıları etkilenebilir. Ancak, bu etki uygun sistem güvenlik uzantılarını etkinleştirerek önlenebilir.

 

Sputnikʹin haberine göre Mobil Analiz Grubuʹndan analist Eldar Murtazin, önümüzdeki 48 saat içerisinde internet kullanıcılarının bazı problemlerle karşılaşabileceğini belirtti. Söz konusu sorunlar, kendisini bazı sitelere ulaşamama veya internet hızında yaşanan düşüş şeklinde gösterebilir. Eski bir sağlayıcı kullanan internet kullancıların ise sorunla karşılaşma ihtimallerinin daha yüksek olduğu belirtildi. ICANN tarafından başlatılan testlerde, şifreleme anahtarlarının değişimi esnasında bazı küçük problemlerin yaşandığı şimdiden görüldü.

 

KORKACAK BİR ŞEY YOK

 

Dijital ekonomi uzmanı Arseny Shcheltsin ise, ana yazılımın çoktan başarılı bir şekilde güncellendiği için korkacak bir şey olmadığını belirtti.Şifreleme anahtarlarının değiştirilmesi, internet altyapısına yönelik tehditlerin artması sonucunda gerekli hale geldi.

Kaynak: Editör: Emre Akpınar
Etiketler: Bütün, dünyada, İnternet, 48, saat, içinde, kesilebilir,
Yorumlar
Haber Yazılımı