Haber Detayı
31 Ekim 2017 - Salı 14:50
 
Kadın Meclisleri Foça'da Bir Araya Geldi
İzmir Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Birliği, her ay farklı bir ilçede yaptığı genel kurul toplantılarına bu ay Foça’da yaptı.
KADIN Haberi
Kadın Meclisleri Foça'da Bir Araya Geldi

2017 yılı içinde üçüncüsü düzenlenen Kent Konseyleri Kadın Meclisleri Birliği toplantısı  Foça  Kent Konseyi ev sahipliğinde  Foça Reha Midilli Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya, çok sayıda ilçe kent konseyi başkanının katıldığı toplantının açılış konuşmasını  Foça Kadın Meclisi Başkanı Nuray Çiloğlu yaptı. Çiloğlu,  Foça  Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi verdi.  Foça  Kent Konseyi Başkanı Orhan Gürer ise katılımcıları  Foça'da ağırlamaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirirken, "Kadın haklarını anlatmak çok zor.  Türkiye'de kadının adı yok. İşte son örneği müftülere verilen nikah kıyma yetkisi. Bütün kadınlar birleşerek, seslerini daha çok çıkarmaları ve bu yasanın geri çekilmesini sağlamaları gerekmektedir" dedi. Toplantıda,  Foça Belediyesi Başkanvekili Beyhan Türker ve  İzmir Kadın Kuruluşları Başkanı Tülin  Erarslan da birer konuşma yaptı.

 

Ayrıca toplantıya,  Foça  Belediye Başkanı Gökhan Demirağ'ın eşi Derya Demirağ,  Foça Belediye Başkanvekili Beyhan Türker, kadın konseyleri bileşenleri ile belediye meclisi üyeleri katıldı.

Kaynak: Editör: Emre Akpınar
Etiketler: Kadın, Meclisleri, Foça'da, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı